menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Możliwości jakie stwarzają platformy e-learning w edukacji szkolnej

Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że w perspektywie kilkunastu lat technologia informacyjna stanie się nieodłącznym elementem życia prywatnego i zawodowego zdecydowanej większości ludzi w naszym kręgu cywilizacyjnym. Bez podstawowych umiejętności związanych z tą technologią nie będzie możliwe wykonywanie większości zawodów oraz uzupełnianie posiadanych kwalifikacji i nabywanie nowych. Pozyskiwanie, opracowywanie i wykorzystywanie informacji stanie się częścią typowych działań prywatnych i zawodowych. Wobec tego oświata postawiona zostanie przed koniecznością przygotowania absolwentów szkół do sprawnego posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem informatycznym i telekomunikacyjnym. Więcej »


Ucz się więcej, by zarabiać więcej

Nastały czasy, w których osiągnięcie sukcesu jest coraz trudniejsze. Dlatego trzeba umieć właściwie zainwestować czas i pieniądze, by posiąść kwalifikacje lepsze od rywali. Najważniejsze są jednak chęć ciągłego doskonalenia się i elastyczność. Więcej »


Ile razy wymieniać studentom legitymację

Czy studentów czeka w najbliższym czasie jedna, czy aż dwie wymiany legitymacji? To zależy od ministra infrastruktury Marka Pola. O tym m.in. rozmawiali w środę rektorzy w Ministerstwie Edukacji. Więcej »


WUP radzi

Można przewidywać, iż polski rynek pracy będzie stawał się podobny do unijnego, na którym ceni się wąskie specjalizacje. Warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o doświadczeniu zawodowym, stażu i praktykach, do których pracodawcy przywiązują znaczną wagę. Więcej »


KONFERENCJA E-learning - nauczanie na odległość, edukacja przyszłości, 05.11.2003

e-learning to coraz bardziej popularna metoda nauczania, także i u nas. Jakie są jej zalety i wady w stosunku do nauczania tradycyjnego? Jakie są obszary jej zastasowania? Jakie implementacje e-learningu są dostępne na rynku? To główne tematy konferencji E-learning - nauczanie na odległość, edukacja przyszłości. Więcej »


Dynamika rynku szkoleń

Obserwacja rynku szkoleń jest naprawdę fascynującym zajęciem. Tym bardziej, że jest to "obserwacja uczestnicząca" z punktu widzenia i klienta i oferującego usługi szkoleniowe. Generalna ocena sytuacji na "rynku doskonalenia wiedzy i umiejętności" jest bardzo optymistyczna. Rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie i jak sądzę w dobrym kierunku. Jednakże nie jest to rozwój równomierny. Występuje na nim szereg zjawisk, na które warto zwrócić uwagę. Generalnie zjawiska ta można układają się w trzy trendy. Po pierwsze - wzrost konkurencji wśród firm i instytucji oferujących usługi oświatowe. Po drugie - rosnące oczekiwania i wymagania klientów - studentów czy uczestników szkoleń. Po trzecie - coraz większe znaczenie wykształcenia dla kariery zawodowej. Więcej »


Opodatkowanie szkół niepublicznych do poprawki

Resorty edukacji i finansów chcą zliberalizować pomysł opodatkowania szkół niepublicznych. Jak? Jeśli zysk pójdzie na rozwój szkoły lub pomoc dla jej uczniów, fiskus nie upomni się o podatek. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] 30 [31] [32] [33] [następna »]