menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Myślenie systemowe i Ustawienia Organizacyjne/Biznesowe metodą Hellingera

Funkcjonujemy w systemach, czy tego chcemy, czy nie, czy to akceptujemy, czy też nie. Każdy z nas funkcjonuje w wielu systemach, które oddziałują na niego, tak jak on oddziałuje na nie. Podstawowym systemem jest rodzina, ale systemem jest również organizacja w której pracujemy lub z którą jesteśmy związani. Nie jesteśmy odizolowani od natury, ale stanowimy jej część. W perspektywie systemowej nie ma różnicy pomiędzy oskarżeniem i poczuciem winy, tych dwóch wykluczających się wariantów percepcji linearnej. Z linearnego punktu widzenia, zawsze szukamy kogoś lub czegoś, co musi być odpowiedzialne. Jeśli myślimy systemowo, odrzucamy pewnik, że zawsze istnieje jakaś jednostka lub czynnik odpowiedzialny za daną sytuację. Perspektywa sprzężenia zwrotnego wskazuje, że wszyscy dzielą odpowiedzialność za problemy generowane przez system. Myślenie systemowe jest dyscypliną widzenia całości. Więcej »


Obrót towarami i usługami z zagranicą oraz podatki pośrednie - wciąż wiele niejasności.

Mimo, że od wejścia Polski do UE minęło już prawie 10 miesięcy, wciąż są niejasności i problemy m.in. z dokumentowaniem transakcji, ich rozliczaniem i opodatkowaniem. Trudności wynikają z nieprecyzyjnych zapisów, braku jasnej informacji, co prowadzi do rozbieżnych interpretacji a to z kolei powoduje zamieszanie i niepewność wśród podmiotów prowadzących obrót z zagranicą - czy wszystko robimy zgodnie z przepisami? W dniach 22-23.03.2005 odbędzie się w Warszawie szkolenie: Obrót towarami i usługami z zagranicą. Podatki pośrednie w obrocie wewnątrzwspólnotowym. Więcej »


Kongres Założycielski Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

  Już za kilka dni, 16 grudnia, odbędzie się Kongres Założycielski Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Jest to jedno z najdonioślejszych wydażeń ostatnich lat w branży szkoleniowej. Zagospodarowanie środków unijnych z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich - Rozwój Kadr Nowoczesnej Gospodarki, powinno się odbywać z jak największym udziałem firm z branży szkoleniowej.   W związku z faktem, iż niektóre urzędy i agencje rządowe wprowadzają nie zawsze spójne przepisy dotyczące środków unijnych, powstała wśród firm szkoleniowych inicjatywa powołania kompetentnego partnera dla administracji państwowej w postaci Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Więcej »


III EDYCJA WARSZTATÓW: E-LEARNING - TWORZENIE SKUTECZNYCH SZKOLEŃ DO NAUKI ONLINE
Warszawa, 8 - 9 grudnia 2004 r.

Zapraszamy na III (i zarazem ostatnią w tym roku) edycję 2-dniowych warsztatów, które adresowane są przede wszystkim do redaktorów scenariuszy szkoleń multimedialnych oraz osób odpowiedzialnych za opracowanie merytorycznej zawartości szkoleń. Więcej »


Słowa, które zmieniają myślenie...

czyli o doskonaleniu języka wpływów

Po pierwsze : ALE. Powoli przeczytaj poniższe zdanie, wyobrażając sobie, że ktoś kogo kochasz mówi do Ciebie... "Kocham Cię, ale...". Czy słowo ALE, jest tym które aż wyskakuje Ci przed oczy? "Kocham cię, ALE... nie powiem Ci dlaczego, ALE nie powiem Ci za co, ALE nie powiem Ci co z Tobą jest nie tak... Czyż nie tak to czytamy / słyszymy / rozumiemy? Więcej »


Analiza potrzeb szkoleniowych

Chcesz zapewnić Twojej firmie efektywnie pracujący personel? Chcesz zweryfikować faktyczną wiedzę i umiejętności pracowników? Chcesz ustalić odpowiedni czas trwania i tematykę szkoleń? Chcesz określić prawidłowo ścieżkę rozwoju pracowników? Chcesz zapewnić Twojej firmie oszczędności? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi: tak, skorzystaj z udogodnienia, jakim jest analiza potrzeb szkoleniowych. Więcej »


W trosce o jakość szkoleń

Branża szkoleniowa w Polsce intensywnie przygotowuje się do absorpcji środków pomocowych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Tylko w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich – Rozwój Kadr Nowoczesnej Gospodarki będzie do wykorzystania w latach 2004-2006 około 253 mln EURO. Jednak środki na szkolenia przewidziane są również w innych programach operacyjnych UE (łącznie tworzących budżet około 600 mln EURO). Powyższa sytuacja spowoduje dynamiczny wzrost zarówno popytu, jak i podaży usług edukacyjnych, wspartych funduszami UE, bowiem wartość całego rynku szkoleniowego w Polsce w 2003 roku szacowana była na 680 mln PLN. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] 23 [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [następna »]