menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Głośne wołanie o przywództwo

Patrząc z boku, wydawałoby się, że dana firma powinna funkcjonować bardzo dobrze. Bardzo dobry produkt, usługa, ciekawa identyfikacja wizualna, strona internetowa - wszystko w wysokiej jakości. Kiedy jednak otwiera się jej drzwi, sytuacja nie jawi się już tak kolorowo. Zdemotywowani pracownicy, utalentowani ludzie odchodzący z pracy, nie najlepsza atmosfera. Nasuwa się pytanie – dlaczego? „Nasz szef jest wizjonerem, jest maksymalnie zaangażowany w realizację celów firmy, ale nie potrafi kierować ludźmi” – pada jedna z odpowiedzi. Więcej »


Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia, kursy

Politechnika Krakowska już kolejny raz postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Ze względu na zainteresowanie szkoleniami w ramach projektu realizowanego przez Wydział Inżynierii Lądowej – Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej w zakresie nowoczesnego budownictwa oraz na cieszące się dużą popularnością Studia podyplomowe – Nowoczesne budownictwo, Uczelnia postanowiła rozpocząć kolejny cykl zajęć dydaktycznych. Więcej »


Trudne dzieci w szkole – metody wychowawcze w świetle nowych przepisów prawnych

Pojawienie się w szkole dziecka, bądź też dzieci, które wykazywały wcześniej kłopoty wychowawcze, zawsze wiąże się z wystąpieniem pewnego napięcia zarówno wśród dyrekcji, pedagogów, ale często też, co gorsza, wśród innych dzieci oraz ich rodziców. Nierzadko zdarza się, że z dziećmi, które do tej pory nie sprawiały problemów wychowawczych, niespodziewanie nie da się pracować. W takich sytuacjach najważniejsze jest metodyczne oraz profesjonalne postępowanie. Więcej »


Pochwała nie gryzie. Nie bójmy się chwalić

O motywacji można by pisać dziesiątki artykułów. To pasjonujące zjawisko, które stanowi fundament wszelkiej ludzkiej aktywności. Paliwo, bez którego nawet najlepszy samochód nie jest w stanie jechać. W tej publikacji chciałabym się skupić na jednym z rodzajów motywowania innych – tzw. motywacji pozytywnej zwanej po prostu uznaniem, chwaleniem itp. Więcej »


Project Manager – Zawód pożądany

Sztorm… Wraz z nadejściem sztormu napływających funduszy UE perspektywy 2004-2006 oraz najnowszej fali perspektywy finansowej 2007-2013 Polska jako kraj członkowski aby efektywnie absorbować ww. fundusze musiał stworzyć armię profesjonalnych menadżerów. Można by zadać pytanie dlaczego menadżerów a nie tylko sprawnych administracyjnych urzędników szczebla rządowego i samorządowego. Odpowiedź kryje się w analizie ryzyka powodzenia wielomiliardowych programów operacyjnych z wykorzystaniem środków dotacyjnych UE. Więcej »


Badania satysfakcji – źródło wiedzy, jaka naprawdę jest rzeczywistość.

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę. Branża: dowolna. Na potrzeby artykułu przyjmiemy, że jest to branża handlowa, oferująca w sprzedaży wyimaginowany produkt. Dajmy na to, urządzenie służące do komunikacji z czworonogami. Dzięki niemu porozumiemy się ze swoim psem (lub kotem), dowiemy się, jakie ma potrzeby, czy chce iść na spacer, a jeśli tak, to gdzie. Z drugiej strony sami możemy mu zwrócić uwagę, przywołać do porządku albo wysłać do kiosku po gazetę. Szczęśliwie się składa, że jesteśmy monopolistami na lokalnym rynku, mamy wyrobioną markę, ludzie walą drzwiami i oknami, a gadżet schodzi jak świeże bułeczki. Do czasu. Więcej »


Jak aktywizować uczestników szkoleń webcast

Szybszy Internet i jego powszechna dostępność powoduje, że tradycyjne szkolenia wypierane są stopniowo przez ich wirtualne odpowiedniki. Szkolenia webast są bardzo korzystne pod względem niskich kosztów realizacji, dostępności i istotnej oszczędności czasu. Coraz prostsze w obsłudze oprogramowanie powoduje, że stają się także naturalne i łatwe w realizacji. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [następna »]