menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

SKUTECZNA SPRZEDAŻ, CZY MANIPULACJA?

Często spotykamy dziwny pogląd, że osoba która świadomie postanowiła wywierać wpływ na innych - manipuluje nimi. Jest też rozpowszechniony mit o istnieniu czegoś takiego jak dobra manipulacja i zła manipulacja. Podejrzewam, że ten mit jest rozpowszechniany przez jakiegoś "złego manipulanta"! Więcej »


Zamówienia publiczne - jak ustrzec się błędów w przygotowaniu oferty?

Przygotowanie oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie jest zadaniem prostym o czym codziennie przekonuje się wielu wykluczanych wykonawców oraz tych, których oferty są odrzucane. Można zatem wyrażać swoją dezaprobatę dla obecnie istniejącego systemu prawnego czy wyroków które padają na wokandzie Zespołów Arbitrów czy Sądów Okręgowych. Można również jednak zacząć uczyć się dobrze przygotowywać oferty w taki sposób, żeby ustrzec się błędów skutkujących wykluczeniem oferenta czy odrzuceniem oferty. Więcej »


ASERTYWNOŚĆ W DZIAŁANIU

ASERTYWNOŚĆ jest w ostatnich latach „modna” - każdy albo chciałby być asertywny albo narzeka, że bliźni stali się tak asertywni, że już się z nimi nie da wytrzymać. Na szkoleniach obserwujemy jak niektórzy szefowie na sam dźwięk tego słowa przerażeni mówią: "tylko, żebyście nie nauczyli moich pracowników tej asertywności zbyt dużo". Asertywność bywa potocznie utożsamiana z mówieniem „NIE” w jakiś specjalny sposób, z bezwzględnością, egoizmem i agresją, a nawet chamstwem i brakiem uczuć wyższych.A co naprawdę kryje się za pojęciem asertywności? Więcej »


Trudne sytuacje, trudne rozmowy

Czy znacie tzw. trudnych rozmówców? Każdy z nas ma „w głowie” swoich kandydatów do tego miana. Zastanawiając się kto jest trudnym rozmówcą i o co tu w zasadzie chodzi, stworzyliśmy pewną subiektywną i dość zabawną typologię, która oczywiście nie jest wyczerpująca, ale... czy daleko odbiega to od poważnej firmowej rzeczywistości? Więcej »


7 sposobów radzenia sobie z konfliktem…

Co się dzieje, kiedy w twojej organizacji powstaje konflikt? Radzenie sobie z konfliktem to zadanie, z którym zmaga się, a nawet unika wielu menedżerów. Ucząc się 7 sposobów jak reagować na konflikt, nieporozumienie i niezgodę możesz przekształcić w konstruktywny element komunikacji. Więcej »


QUICK COACHING TOOL-PRZEŁOM W SZKOLENIACH WEWNĘTRZNYCH

Dysponujesz niewielkim budżetem, a masz konkretne potrzeby szkoleniowe?Szef zlecił Ci organizację szkolenia, a nie masz czasu na poszukiwania firmy szkoleniowej i zajmowanie się przetargiem?Przyjęto do pracy nową osobę, którą trzeba szybko wdrożyć w standardy komunikacji, obsługi klienta czy sprzedaży?Jeżeli Twoja odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi "TAK" mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie-szkolenia typu Quick Coaching Tool (QCT) przeznaczone do błyskawicznej i samodzielnej realizacji. Więcej »


Warsztat Interpersonalny dla wyższej kadry zarządzającej jako inspirujące źródło rozwoju…

Podstawą sukcesu w kontaktach z ludźmi jest świadomość tego, jak odbierają nas inni, oraz umiejętność dobrania właściwych zachowań stosownych do sytuacji i osób, z którymi mamy do czynienia. Bez wątpienia menedżerowie aktywnie działający na rynku zgodzą się z takim sformułowaniem. Im więcej mają doświadczenia tym bardziej się zgodzą…Dobrze wiemy, jak trudno wyjść z pozycji wyobrażeń o tym jak jest, do pozycji jak rzeczywiście jest. Nasza świadomość jak jesteśmy odbierani, jak budujemy relacje, jak się zachowujemy bazuje na naszej percepcji. Jak ujmują to filozofowie …ponieważ każda istota ludzka postrzega Świat na swój własny sposób, to możemy komunikować się wyłącznie z moja percepcją ciebie/siebie, czyli sobą samym… Osoby wiedzące o istniejącym w każdym z nas tego rodzaju ograniczeniu są uważniejsze w przyjmowaniu informacji zwrotnych, w obserwacji i ocenie samych siebie, oraz otwarte na inne/nowe formy doświadczania ...tego "jak to jest"... Do tych osób kieruję tę publikację. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] 21 [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [następna »]