menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Wizyta w banku a magazyn firmy

Dziś piękny dzień - w końcu otrzymam wypłatę! Świetnie się składa, gdyż właśnie przyjeżdża teściowa - wiadomo; będą wydatki, bo trzeba się postawić i pokazać, że jest się zaradnym. Idę do bankomatu i chcę wypłacić 500 zł, iiiiii.... o zgrozo; czytam i nie wierzę: "nie ma wystarczających środków na koncie"... Ale jak? Przecież pani Kasia w płacach sama mi potwierdziła, że przelew był zrobiony wczoraj... Więcej »


Dzień z życia logistyka - Konkurs

Czasem czujesz się jak James Bond – agent do zadań specjalnych. Czasem jak strażak, bynajmniej nie ochotniczej straży pożarnej, lecz z przymusowej rutyny gaszenia pożarów. Czasem czujesz się… jak??? Więcej »


Środowisko produkcji… i co z tego…

Piotr, kierownik produkcji i jakości w wielu firmach, ma przed sobą kolejne wyzwanie - duży zakład produkcyjny, wiele wydziałów, różne procesy technologiczne. Widział światowe trendy, ale też zdrowy rozsądek podpowiadał mu, że firma powinna się koncentrować na tym, co robi najlepiej. Nie można być rewelacyjnym we wszystkim – nie złapiemy kilku srok za ogon – myślał Piotr, kiedy przedstawiano mu kolejne etapy rozbudowy zakładu. Czego tu nie robią? – zastanawiał się, kiedy po raz pierwszy zobaczył kilka hal produkcji. Niestety już za chwilę Piotr miał się tego dowiedzieć… Więcej »


Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Co ma wpływ na skuteczność i atrakcyjność wypowiedzi? 1. Wygląd Nikogo nie trzeba przekonywać, że to jedna z najważniejszych kwestii dla osób spotykających się z innymi ludźmi. „Jak cię widzą, tak cię piszą” – to przysłowie jest wyjątkowo celne. Wygląd jest szczególnie istotny dla osób, które mają wzbudzać szacunek, respekt i zaufanie. Każdy kształtuje wrażenie odbiorców o sobie w pierwszych sekundach kontaktu. Aż w połowie wpływa na nie wygląd, w 40% są to cechy głosu, a to, co się mówi, tylko w 7% wpływa na ogólne wrażenie. Śmiało można więc przyjąć, że by się skutecznie komunikować w interesach, trzeba dobrze wyglądać. Warto pamiętać, że w naszej kulturze być dobrze ubranym oznacza być ubranym elegancko. Pamiętaj, że „na pierwszy rzut oka” zawsze będziesz oceniany po tym, jak wyglądasz. Niezwykle ważne jest, by to pierwsze wrażenie było co najmniej dobre. Jeszcze lepiej jest wyrobić sobie opinię osoby dobrze się ubierającej, co świadczy o tym, że jesteś dbały, odpowiedzialny, poważny itd. Więcej »


NOWE PROPOZYCJE OŚRODKA KSZTAŁCENIA I NADZORU SPAWALNICZEGO

Spawanie jest procesem specjalnym, którego wynik nie może być w pełni sprawdzony przez kontrolę i badanie wyrobu, natomiast niedostatki przebiegu tego procesu mogą się ujawnić dopiero podczas jego użytkowania. Wynika stąd, że posiadanie przez organizację (grupę ludzi i infrastrukturę z przypisaniem odpowiedzialności, uprawnień i powiązań) kompetentnego personelu kontroli i badania, w tym personelu badań nieniszczących, należy do bardzo ważnych zagadnień. Więcej »


Między szkoleniem a psychoterapią. Negocjuj i wywieraj wpływ! Czyli o czym warto pamiętać, w załatwianiu codziennych spraw.

Poniżej prezentujemy 16 wskazówek z zakresu negocjacji i wywierania wpływu, które mogą się przydać, gdy. robimy zakupy, bierzemy kredyt, ustalamy warunki umowy, wynajmujemy mieszkanie, itd. Więcej »


Biznes to nie gra w ruletkę

John C. Maxwell, jeden ze znanych na świecie ekspertów w dziedzinie przywództwa stwierdza, że prawdziwi zwycięzcy traktują problemy, konieczność wprowadzania zmian jak wyzwania. Ta postawa jest jedną z tych, która determinuje ich sukces. Zmiany to nierozłączna część życia firmy. Niektóre są powodowane przez zarządzających firmą, niektóre „wymuszone” przez rzeczywistość rynkową. Jedno jest pewne – są nieuniknione. Jak zarządzać procesem ich wprowadzania, by firma zyskała jak najwięcej? Jakich błędów nie popełniać? Jak przygotować do nich członków firmowego zespołu i wreszcie czym jest zarządzanie zmianą – o tym i innych zagadnieniach dotyczących tego zjawiska opowiada Andrzej Tokarski, prezes Europejskiej Grupy Doradczej. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [następna »]