menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » TRENING SKUTECZNEGO ZARZĄDZANIA CZASEM (...)


TRENING SKUTECZNEGO ZARZĄDZANIA CZASEM

Zdarza się często, że jesteśmy uzależnieni od załatwiania pilnych spraw. Ciągle w pracy, w pędzie, na wczoraj, stale z poczuciem narażenia się na zderzenie z "deadline"...
W nawale zajęć szukamy usprawiedliwienia, że nie zajmujemy się tym, co w naszym życiu jest najważniejsze. Przyjmujemy, że gdy coś jest pilne, to musi być ważne. Wieloma istotnymi sprawami w życiu zajmujemy się za mało - rodziną, przyjaciółmi, zdrowiem, rekreacją, stanem emocjonalnym... do czasu, aż staną się palącym problemem. Kiedy jednak w końcu stają się pilne, to często jest już za późno na ich załatwienie. Czy nie byłoby warto zastanowić się nad organizacją swojego czasu, zanim dojdzie do takiej sytuacji?
Dawno, dawno temu, ludzie mieli dużo czasu, życie było proste i każdy wiedział, co i kiedy należy zrobić. Kierowano się rytmem natury. Jednak wraz z rozwojem cywilizacji przemysłowej, wzrosła ilość spraw do załatwienia i pojawiła się konieczność sprawniejszego zarządzania czasem.
Rozwijało się naukowe podejście do organizacji i zarządzania, myślano, w jaki sposób można zwiększyć efektywność w organizacjach. Rozwiązaniem wydawały się rozbudowane terminarze, i programy komputerowe, w których na każde zadanie był przeznaczany ściśle określony czas. Dążono przy tym do wykonywania tych zadań w coraz szybszym tempie. Wszędzie szukano rezerw i sposobów na ograniczenie marnowania czasu.
Niestety problemy z czasem stawały się coraz większe - sama obsługa skomplikowanych terminarzy czy programów zabierała sporo czasu!
Według holistycznego podejścia do kwestii czasu ważne jest nie tyle sprawne zarządzanie czasem, ile zarządzanie sobą w czasie, a więc zamiast skupiać się na właściwym robieniu rzeczy, należy się skoncentrować na robieniu właściwych rzeczy.
Ale skąd wiedzieć, które to są te właściwe rzeczy? Są to działania, które powiększają naszą wiedzę, zdolności, umiejętności, możliwości i wewnętrzne zadowolenie - mówiąc w skrócie sprawiają, że "nasze akumulatory się ładują" a nie wyczerpują.
Skuteczne zarządzanie sobą w czasie polega na eliminowaniu z życia „pożeraczy czasu„ oraz złudzenia, że się jest człowiekiem niezastąpionym, ograniczaniu do minimum „konieczności” a koncentrowaniu się na powiększaniu zdolności.
Kluczem do tego jest dokładne przyjrzenie się swojemu wnętrzu, hierarchii wartości oraz temu, co te wartości dla nas znaczą, celom i sposobom ich wyznaczania, mechanizmom rutynowego działania i schematom myślowym.

Jeżeli chcesz działać bardziej efektywnie, stać się człowiekiem lepiej zorganizowanym w czasie, zmniejszyć presję pilnych spraw, znaleźć czas dla siebie i dla satysfakcjonującego życia zawodowego, to zastanów się nad wzięciem udziału w organizowanym przez nas treningu ZARZĄDZANIE CZASEM, który odbędzie się w dniach 18-19 września w Warszawie.
Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.homocreatore.pl lub prosimy o kontakt mailowy info@homocreatore.pl albo telefoniczny (022) 629 77 87.

Uczestnicy treningu ZARZĄDZANIE CZASEM uzyskują wiedzę i umiejętności na temat:
- bardziej efektywnego działania;
- metod radzenia sobie z podstawowymi barierami w zarządzaniu czasem;
- pozbywania się presji pilności;
- sposobów zmniejszania uzależnienia od "pilnych" spraw;
- metod odróżniania spraw ważnych od "pożeraczy czasu".

Ośrodek Doradztwa i Treningów Szkoleniowych HOMO CREATORE skupia zespół doświadczonych doradców i trenerów praktyków – specjalistów z zakresu psychologii, organizacji, zarządzania, sprzedaży i coachingu, którzy posiadając wysokie kompetencje w swojej dziedzinie, podchodzą z pasją, zaangażowaniem i radością do wykonywanej pracy – czym potrafią zarazić uczestników szkoleń!

Prowadzimy szkolenia otwarte oraz zamknięte (in company – „szyte na miarę”).
W naszej ofercie znajduje się szeroka paleta szkoleń z zakresu miękkich umiejętności biznesowych, np.:


- Trening skuteczności osobistej,
- Asertywność w działaniu,
- Biznesplan twojego życia, czyli jak zharmonizować swoje życie zawodowe i prywatne,
- Motywacja i zarządzanie zespołem, czyli trening menedżerski,
- Coaching menedżerski,
- Zarządzanie emocjami,
- Zarządzanie czasem,
- Kobiety i mężczyźni, trening skutecznej komunikacji i współpracy,
- Kreatywność i podejmowanie decyzji, czyli trening twórczego rozwiązywania problemów;
- Wystąpienia publiczne, czyli sztuka profesjonalnej prezentacji,
- Telefoniczna obsługa klienta i telemarketing,
- Sprzedawaj jak profesjonalista,
- Strategie handlowe, czyi radzenie sobie z grami klientów,
- Sekretariat doskonały – sztuka komunikacji i organizacji pracy,
- Negocjacje – strategie i techniki,
- Windykacja należności przez negocjacje,
- Trening interpersonalny,
- Skuteczna wizyta handlowa, czyli jak przeprowadzać efektywne spotkania z klientem,
- Sztuka budowania lojalności klientów.

Zapraszamy do kontaktu z nami: www.homocreatore.pl, www.szkolenia-biznesowe.pl; biuro@homocreatore.pl albo telefonicznie (022) 629 77 87.
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »