menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Co nowego w Prawie budowlanym?


Co nowego w Prawie budowlanym?

Dnia 28 lipca 2005 roku Sejm znowelizował ustawę Prawo budowlane. Jakie zmiany w związku z tym nas czekają?
Po pierwsze - powiększyła się lista budów i obiektów budowlanych, które zostały zwolnione z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę.
Są to: wolnostojące parterowe budynki gospodarcze, wiaty, altany oraz przydomowe oranżerie. Obiekty te nie mogą jednak przekraczać powierzchni zabudowy 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Wspomnianie zwolnienia dotyczą również remontów istniejących obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych - są oczywiście wyjątki, np. obiekty wpisane do rejestru zabytków.
Inną zmianą wprowadzoną przez nowelizację ustawy jest nowa definicja pojęcia „przebudowa”. Celem jest uniknięcie, powszechnej przed nowelizacją, dowolnej interpretacji tego pojęcia.
Ustawa wprowadza również zmiany związane z uzyskiwaniem uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie – zmieniają się warunki, jakie należy spełnić, żeby uzyskać uprawnienia budowlane.
Nowelizacja ustawy Prawo budowlane spowodowała również zmiany w innych ustawach - w ustawie dotyczącej dróg publicznych oraz w ustawie prawo geodezyjne i kartograficzne.

Wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką zapraszamy na szkolenie: Przebieg procesu budowlanego w oparciu o nowe przepisy, które odbędzie się w Warszawie, dnia 3.10.2005.
Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie, dzięki temu jest czas na zadawanie pytań, prowadzenie dyskusji, omawianie rzeczywistych przypadków przedstawianych przez uczestników.

Więcej informacji: www.jgt.pl lub 022 / 845 52 53. Zapraszamy.
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »