menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Potęga  Twojego głosu


Potęga  Twojego głosu

Kto nie chciałby mówić w taki sposób, aby inni słuchali go z dużym zainteresowaniem? Dobry głos nie tylko przyciąga uwagę, ale też wywiera 5-krotnie większy wpływ na odczucia i nastawienie odbiorców niż treść wypowiedzi. To, jak mówimy jest więc co najmniej tak samo ważne jak to, co mówimy.

Nawet najciekawsza mowa nie dotrze jednak do słuchaczy, nie przekona ich do naszych racji, jeżeli będziemy posługiwali się głosem słabym, mało dźwięcznym, chrapliwym, czy piszczącym. Słuchacze muszą odczuwać przyjemność podczas słuchania naszej wypowiedzi! Atrakcyjnym głosem możemy zjednać sobie innych,  wywrzeć dobre wrażenie i sprawić, by zapamiętali to, co do nich mówiliśmy.

Nauka emisji głosu umożliwia uzyskanie pięknego brzmienia, płynnej i wyrazistej wymowy. Ale to nie wszystko. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom możemy także zdobyć umiejętność posługiwania się głosem w sposób, który pozwoli mówić długo i bez zmęczenia. Nieumiejętna emisja głosu, obciążająca struny głosowe, czy niewłaściwe oddychanie podczas mówienia mogą prowadzić do zaburzeń narządów głosu. Chrypka, wrażenie ucisku krtani, ciągłe pochrząkiwanie to pierwsze symptomy. Bagatelizowane, mogą uniemożliwić dalsze wykonywanie zawodu.

Warto dbać o głos, ponieważ nasze narządy głosowe są niewymienne i muszą nam wystarczyć na całe życie.

Prowadzone przez Abilita Communications szkolenia emisji głosu są przeznaczone dla osób, dla których głos jest narzędziem pracy, m.in. przedstawicieli handlowych, prawników, doradców klienta, nauczycieli, trenerów, lektorów, wykładowców, telemarketerów, dziennikarzy.

 Program obejmuje:
  • Sprawdzian możliwości głosowych uczestników
  • Metody pracy i panowania nad głosem
  • Naukę wymowy głosek i prawidłowego akcentowania
  • Ćwiczenia głosowe i oddechowe
  • Nauke prawidłowego wdechu
  • Ćwiczenia modulowania głosu
  • Analizę wypowiedzi uczestników
  • Indywidualne konsultacje

Uczestnicy uczą się poprawnej emisji głosu (bez obciążania strun głosowych), prawidłowego wdechu, świadomego modulowania głosu podczas wypowiedzi, uzyskują tez indywidualne rady i ćwiczenia do pracy nad głosem.

Szkolenie prowadzi Anna Maria Bujko, trenerka głosu, absolwentka Akademii Muzycznej  we Wrocławiu oraz logopedii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Od kilku lat szkoli m.in. reporterów i dziennikarzy TVN24, Telewizji Wrocław, Polskiego Radia Wrocław i TOK FM.

Najbliższe warsztaty odbędą się 20 sierpnia w Łodzi. Szczegółowe informacje na:
stronie
http://www.abilita.pl
tel. (0-42) 6111778, kom. 607 228266.


  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »