menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Kobiety i Mężczyźni, czyli jak zamiast (...)


Kobiety i Mężczyźni, czyli jak zamiast konfliktów osiągnąć efektywną współpracę? W pracy (i nie tylko...)

Czy ktokolwiek wyobraża sobie podróż do Chin bez zaglądania do przewodnika?
Wybierając się na spotkanie z odległą kulturą zaopatrujemy się nie tylko w mapy, ale staramy się dowiedzieć jak najwięcej o obyczajach i specyfice danego regionu. Zakładamy, że ludzie żyjący w odległych krajach mogą się od nas różnić i kontaktując się z nimi zachowujemy czujność i uważność w trakcie spotkań.
Natomiast jako mieszkańcy jednego kraju, zakładamy, że jeśli wyrastamy w tej samej kulturze, to mówimy tym samym językiem, jesteśmy podobni i łatwo się zrozumiemy. Nic bardziej mylącego! Wiele wskazuje na to, że świat kobiet jest równie odległy od świata mężczyzn jak egzotyczna kraina. Łatwiej będzie dogadać się dwu mężczyznom z różnych krajów, np. Polakowi z Francuzem, niż Polakowi z Polką.
Na skutek odmiennego wychowania, a także nieco innego wyposażenia genetycznego, kobiety i mężczyźni różnią się od siebie w sposobie zachowania oraz komunikacji.
Kobiety w większości są nastawione na budowanie bliskich i serdecznych relacji, dążą do osiągnięcia harmonii oraz sieci wzajemnych związków. Mężczyźni natomiast częściej charakteryzują się indywidualizmem, bardziej są zainteresowani swoim statusem i miejscem w hierarchii (oczywiście w miarę możliwości na szczycie) a ich działania są skierowanie na rywalizację i konkurowanie.
Dlatego dla wielu mężczyzn naturalnym środowiskiem jest pole walki, zarówno tej prawdziwej jak i wykreowanej, np. w sporcie, polityce czy biznesie. Konflikt jest traktowany często jak gra, próba sił, rodzaj manewrów.
Inaczej zupełnie tę sytuacje widzi większość kobiet. W ich dbałości o bliskie relacje z innymi nie ma miejsca na konflikt, który najczęściej jest widziany jako zagrożenie dla wspólnoty. Kobiety będą raczej dążyły do uniknięcia konfliktu, a jeśli już taki wystąpi, to do jak najszybszego jego zażegnania. Charakterystyczne dla kobiet używanie konwencjonalnej grzeczności przejawiające się zadawaniem pytań lub stawianiem żądań nie wprost, bywa interpretowane przez mężczyzn jako niepewność, słabość, brak kompetencji i zdecydowania. Częste łagodzenie krytyki i podkreślanie przez kobietę dobrych stron, jeśli jest skierowane do mężczyzny, może prowadzić do nieporozumienia.
Natomiast większość mężczyzn bardzo chętnie udziela informacji, często przyjmuje postawę eksperta, lubi być poinformowana, wiedzieć i móc objaśniać innych. Częściej zdarza się im przerywać rozmowę i nie słuchać wypowiedzi innych uczestników. Znacznie częściej używają trybu rozkazującego oraz formy „Ja”. To peszy kobiety, które powstrzymują się wtedy od zabierania głosu.
Różnice te są powodem wielu antagonizmów i nieporozumień.
W dzisiejszym świecie trudno znaleźć taką firmę, gdzie pracują tylko kobiety lub tylko mężczyźni, a więc nauczenie się swoich stylów jest sprawą o podstawowym znaczeniu dla wzajemnego zrozumienia i właściwej współpracy, gdyż daje wszystkim większą elastyczność w działaniu i lepsze efekty w rozwiązywaniu problemów.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.homocreatore.pl, mailem info@homocreatore.pl albo telefonicznie (022) 629 77 87.

Ośrodek Doradztwa i Treningów Szkoleniowych HOMO CREATORE skupia zespół doświadczonych doradców i trenerów praktyków – specjalistów z zakresu psychologii, organizacji, zarządzania, sprzedaży i coachingu, którzy posiadając wysokie kompetencje w swojej dziedzinie, podchodzą z pasją, zaangażowaniem i radością do wykonywanej pracy – czym potrafią zarazić uczestników szkoleń!

Prowadzimy szkolenia otwarte oraz zamknięte (in company – „szyte na miarę”).
W naszej ofercie znajduje się szeroka paleta szkoleń z zakresu miękkich umiejętności biznesowych, np.:


- Style działania kobiet i mężczyzn, czyli trening skutecznej komunikacji i współpracy,
- Trening skuteczności osobistej,
- Zarządzanie czasem,
- Sprzedawaj jak profesjonalista,
- Asertywność w działaniu,
- Sekretariat doskonały – sztuka komunikacji i organizacji pracy,
- Motywacja i zarządzanie zespołem, czyli trening menedżerski,
- Zarządzanie emocjami,
- Kreatywność i podejmowanie decyzji, czyli trening twórczego rozwiązywania problemów,
- Ustawienia systemowe,
- Wystąpienia publiczne, czyli sztuka profesjonalnej prezentacji,
- Telefoniczna obsługa klienta i telemarketing,
- Coaching menedżerski,
- Negocjacje – strategie i techniki,
- Windykacja należności przez negocjacje.
- Trening interpersonalny.

Zapraszamy do kontaktu z nami: www.homocreatore.pl, info@homocreatore.pl, (022) 629 77 87.
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »