menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » UE stawia na przyszłość w ramach (...)


UE stawia na przyszłość w ramach programu Innowacyjna Gospodarka

Program Innowacyjna Gospodarka jest jednym z sześciu finansowanych ze środków europejskich programów krajowych w ramach Narodowej Strategii Spójności. Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju gospodarki przez ogólnie-pojętą innowacyjność. Jego odbiorcami są więc firmy i przedsiębiorstwa, które stawiają na rozwój przełomowych technologii w dziedzinach komunikacji, realizują badania rozwijające nowe technologie lub stanowią istotne dla rozwoju gospodarki inwestycje.

W Polsce program został przyjęty w uchwale Rady Ministrów 30 października 2007 roku. Do 2013 roku wszelkie instytucje wpisujące się w ideę programu – firmy i spółki biznesowe, instytucje badawcze i naukowe oraz instytucje administracji publicznej – uzyskały wsparcie w wysokości 10,2 miliarda euro.

Co warte wspomnienia, ze wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie, tylko ok. 10% przeszło gęste sito kwalifikacji i otrzymało dofinansowanie. Jednym z nich jest projekt spółki Inventum, skierowany do branży turystycznej. Przygotowane przez spółkę nowoczesne narzędzie, ma na celu znaczną poprawę skuteczności komunikacji na linii klient - biuro podróży – tour operator. Usprawnienie tego kanału oraz automatyzacja działań sprzedażowych, przekłada się również na znaczną poprawę sprzedażowej i posprzedażowej obsługi klienta.

Autor:
Anna Mikulska
anna.mikulska@primetimepr.pl

Strona domowa projektu: 
http://travel.inventumproject.pl/

 


  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »