menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Doktorat za 800 dolarów


Doktorat za 800 dolarów

W internecie pojawiły się oferty błyskawicznego uzyskania dyplomów uniwersytetów w USA. Ministerstwo Edukacji przestrzega przed firmami, które oferują takie 'dokumenty' i przypomina, że nie istnieje żadna przyspieszona procedura uzyskiwania ważnych dyplomów. - Dyplom uniwersytetu z USA w 30 dni! - kusi internetowa strona www.dyplom.edu.pl. - Czy chciałbyś już teraz uzyskać dyplom Bachelor, Master lub Doctorate bezpośrednio z uniwersytetu w USA? - pytają autorzy oferty i odpowiadają: przy naszej pomocy dokonasz tego bez konieczności wyjazdu, uczestniczenia w zajęciach, pisania rozpraw oraz zdawania egzaminów. Zaraz rozwiewają też ewentualne wątpliwości: 'Mamy świadomość, że może to wydawać się niemożliwe, lub co najmniej podejrzane, ale proszę się nie obawiać.'

- To skandal! - twierdzi Ewa Majdowska, wicedyrektor Biura Uznawalności Wykształcenia Ministerstwa Edukacji, i ostrzega przed korzystaniem z oferty.

- Uzyskany dzięki naszej pomocy dyplom będzie całkowicie legalny, weryfikowalny, a dodatkowo może zostać urzędowo potwierdzony przez Departament Stanu USA oraz otrzymać tzw. pełną legalizację z Ambasady RP w Waszyngtonie - zapewniają autorzy oferty. Nie sposób dowiedzieć się jednak, jakie uniwersytety zdecydowały się na współpracę z tajemniczą firmą. Na stronie znajduje się wyjaśnienie, że uczelnie nie życzą sobie, by publikowano informacje na temat stosowanych przez nie uproszczonych procedur.

- Dotychczas nie została podpisana żadna umowa o uznawalności wykształcenia między rządami RP i USA - przestrzega Ministerstwo Edukacji i przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem, dokumenty poświadczające uzyskanie wyższego wykształcenia w USA podlegają w Polsce nostryfikacji, czyli potwierdzeniu przez wybraną polską uczelnię. Uznane mogą być tylko dyplomy placówek edukacyjnych, które w USA posiadają akredytację.

źródło: biznesnet.pl
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »