menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Jak webcast wkracza w Twoje życie… (...)


Jak webcast wkracza w Twoje życie…

Termin webcast jest mało znany użytkownikowi polskiego Internetu. Najczęściej powoduje wyraz zadumy na twarzy i przebłyski kolorowych obrazów w głowie. Na Zachodzie kojarzony jest z konkretnymi możliwościami i rozwiązaniami biznesowymi. Możesz nie wiedzieć czym jest webcast, ale on już wkroczył w Twoje życie i zaczął je zmieniać…

Rozrywka


Dzięki technologii przekazu strumieniowego i coraz wyższej, jakości połączeń internetowych materiały audio-wideo zagościły pod strzechami. Serwisy takie jak Youtube i Wrzuta są odwiedzane dziennie przez setki tysięcy osób i stały się naturalnymi kanałami rozrywki. Dają dostęp do ogromnej ilości profesjonalnie przygotowanych materiałów, ale również a może przede wszystkim filmów nakręconych przez całkowitych amatorów. Każdy może przygotować krótki materiał na interesujący go temat i opublikować na serwisie. Takie klipy są powiewem świeżości i bezkompromisowości w internetowym środowisku. Serwisy pozwalają na łatwe wyszukanie nagrań, które nas interesują i ich natychmiastowe odtworzenie. Jest to wyjątkowo przyjazne, dobre i naturalne. Za pośrednictwem Internetu śledzimy także mecze, koncerty, imprezy sportowe, konferencje i różnego typu spotkania. Czy całe to bogactwo materiałów jest jednak wykorzystywane tylko do zabawy?

Bazy wiedzy

You tube posiada wydzielony kanał edukacyjny. Istnieje ponadto wiele (ehow.com, kadry.tv, lectures.tv) serwisów gromadzących szkoleniowe materiały audio-wideo. Są one pogrupowane w kategorie tematyczne i wątki – co ułatwia wyszukanie materiałów z interesującego nas tematu oraz posiadają wbudowane wyszukiwarki. Spotkanie lub szkolenie dzięki możliwości nagrywania sesji może także zostać udostępnione osobom zainteresowanym tematem.

Webcasty zebrane w formie tutoriali umożliwiają samodzielną edukację przy zminimalizowaniu kosztów z nią związanych. Już teraz możliwe staje się np. projektowanie przy pomocy zaawansowanych narzędzi graficznych, nauka gry na instrumentach muzycznych, gotowanie wyszukanych potraw z asystą najlepszych kucharzy na świecie lub majsterkowanie i wykonywanie bardziej złożonych prac w domu. Możliwość obserwowania i dodawania komentarzy pod interesującym Cię materiałem pozwala natomiast wyselekcjonować najbardziej wartościowe źródła. Porady takie stają się unikalnymi źródłami wiedzy dzięki swojej dostępności i ograniczonym kosztom eksploatacji.

Jak pokazuje praktyka, wiele firm wykorzystuje powszechnie dostępne bazy wiedzy lub zbiera takie materiały dostosowane do swojej specyfiki. Trzeba jednak pamiętać, że są to zasoby statyczne. Można je wykorzystywać w każdym praktycznie momencie, ale nie pozwalają na interakcję z prowadzącym.

Szkolenie na żywo

Jak często zdarzały się sytuacje, że nie mogłeś wziąć udziału w szkoleniu, które odbywało się w innym mieście? Już teraz takie problemy przechodzą do lamusa historii – dzięki połączeniu internetowemu możesz nie tylko na żywo wysłuchać spotkania, ale również aktywnie w nim uczestniczyć, zadając pytania lub dodając komentarze. Narzędzia webcast dają wachlarz możliwości przedsiębiorstwom zainteresowanym podnoszeniem kwalifikacji swoich pracowników. Jest to bardzo korzystna ścieżka rozwoju zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodu ograniczonych środków nie mogą sobie pozwolić na wysyłanie swoich pracowników na kilkudniowe, kosztowne szkolenia.

Webcast jest nie tylko tańszą alternatywą od realizowanych w tradycyjny sposób szkoleń, ale również pozwala utrzymać wysoki poziom dzięki dostępności ekspertów niedostępnych w codziennych warunkach i skuteczności ewaluacji. Umożliwia szybką realizację szkolenia, a cały proces przygotowania i organizacji może zostać skrócony nawet do 3-4 godz. Nie wymaga ponadto od trenera i uczestników podróży i dodatkowych opłat z nimi związanych.

Szybka porada eksperta

Webcast pozwala na szybką reakcję – zwłaszcza, gdy rada eksperta jest potrzebna natychmiast. Już dziś możesz odwiedzić portale oferujące spotkanie z naukowcami z najlepszych uczelni na świecie i wysłuchać wykładu on-line w interesującej Cię tematyce. Twoim jedynym zmartwieniem i kosztem, na który nie będziesz miał wpływu będzie dostosowanie do odpowiedniej strefy czasowej.

Webcast już teraz daje Ci ogromne możliwości, z których wystarczy skorzystać. Będzie Cię uczył i bawił, zapewniając najwyższą jakość oferowanych treści. Jedyne co powinieneś jeszcze zrobić to uzupełnić braki i dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat - wejdź na stronę www.webcasttolearn.com i naucz się How to webcast.
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »