menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » artykuły » Kongres Założycielski Polskiej Izby (...)


Kongres Założycielski Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

  Już za kilka dni, 16 grudnia, odbędzie się Kongres Założycielski Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Jest to jedno z najdonioślejszych wydażeń ostatnich lat w branży szkoleniowej. Zagospodarowanie środków unijnych z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich - Rozwój Kadr Nowoczesnej Gospodarki, powinno się odbywać z jak największym udziałem firm z branży szkoleniowej.
  W związku z faktem, iż niektóre urzędy i agencje rządowe wprowadzają nie zawsze spójne przepisy dotyczące środków unijnych, powstała wśród firm szkoleniowych inicjatywa powołania kompetentnego partnera dla administracji państwowej w postaci Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
  Ważnym impulsem w kierunku utworzenia Izby było powołanie przed kilkoma miesiącami trzech grup roboczych:komisji organizacji Kongresu Firm Szkoleniowych (organizacja przygotowań i przebiegu kongresu),komisji programowej (program kongresu, dokumenty zjazdowe, statut izby),komisji dobrych praktyk (kodeks etyki, zasady działań marketingowych).  W wyniku społecznej pracy wielu osób, stworzone zostały warunki do przeprowadzenia Kongresu, na którym powołana zostanie Polska Izba Firm Szkoleniowych.

  Warto w tym miejscu poświęcić kilka słów temu, czym w przyszłości ma się zajmować ta organizacja. Jej zadaniem będzie reprezentowanie branży - zarówno wobec instytucji państwowych (lobbyng, współuczestniczenie w procesach legislacyjnych), jak również względem odbiorców usług edukacyjnych.
  Ważnymi elementami działania Izby będzie promocja wysokiej jakości szkoleń, wypracowanie Kodeksu Dobrych Praktyk Promocyjnych i Kodeksu Dobrych Praktyk Szkoleniowych. Dzięki nim określone zostaną standardy dotyczące etycznego postępowania, czy metodyka efektywnego działania. Izba stworzy platformę wymiany doświadczeń. Zajmie się też monitorowaniem rynku. Jednym z najważniejszych długofalowych celów Polskiej Izby Firm Szkoleniowych będzie integracja środowiska.

  Termin Kongresu powołującego do życia Polską Izbę Firm Szkoleniowych został zaplanowany na 16 grudnia br. i odbędzie się w budynku EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Wszelkie informacje związane z procedurą akredytacji przedstawicieli firm na kongres (łącznie w formularzami rejestracyjnymi) umieszczone są na stronie internetowej www.pifs.org.pl, natomiast adres do korespondencji to info@pifs.org.pl lub izba_firmszkoleniowych@poczta.fm.

  Na tym wydarzeniu nie powinno zabraknąć nikogo z branży szkoleniowej. Jeśli teraz Izba nie powstanie, to inni za nas uregulują rynek szkoleniowy. Dlatego jeśli to możliwe zgłoście swój udział w Kongresie.

W imieniu Grupy Inicjatywnej
Piotr Piasecki
www.pifs.org.pl
  1. drukuj
« strona główna | archiwum » « poprzedni | następny »