Artykuły
Jak zmotywować się do rozwoju w czasach pandemii? Porada trenera HILLWAY
Zdecydowana większość z nas nie lubi zmian. A boimy się ich głównie dlatego, iż przynoszą coś nowego, nieznanego nam dotychczas, budzą niepokój, sprawiają, że nie wiemy czy w nowej rzeczywistości sobie poradzimy. Tym trudniej w sytuacji nagłej i nieprzewidzianej zmiany - a taką jest właśnie pandemia – jest nam wyzwolić motywację do działania, motywację do rozwoju.Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusza na nas zmiany w codziennym funkcjonowaniu oraz w pracy zawodowej. Więcej »
Pozyskiwanie nowych klientów – PROSPECTING
W dzisiejszych czasach coraz częściej stajemy przed wyzwaniem, jakim jest pozyskanie nowych klientów. Nowy klient dla firmy jest istotny, ponieważ pozwala zwiększać i utrzymywać sprzedaż na stabilnym poziomie, co pozwala na rozwój firmy. Więcej »
Przykładowy cykl szkoleń dla działu handlowego, mający na celu stworzyć profesjonalnie działający zespół, który skutecznie realizuję plany szkoleniowe
Współcześni klienci są wymagający, mają niestandardowe oczekiwania, i chcą budować długotrwałe związki zapewniające im stabilność biznesową. O ich lojalności decyduje zarówno wartość marki i firmy, sprawność dostarczania produktów i usług, jakość obsługi oraz stosunek ceny do wartości produktu. Więcej »
Jak oceniać pracowników, by nie budzić konfliktów
Ocena pracy naszych współpracowników to zadanie wymagające przygotowania. Często jest prowadzona przez kadrę kierowniczą lub dział hr, samych pracowników i współpracowników ocenianego. Dobrze zaplanowana ocena pracowników to przede wszystkim wybór odpowiedniej metody oceniania i ustalenie kryteriów oceny. Od tego wyboru zależy czy w trakcie procesu oceny i po nim napotkamy przeszkody, czy będzie ona przebiegła w sposób płynny i efektywny. Ewaluacja pracownika to proces, który może przynieść zarówno szkody dla firmy jeśli jest błędnie wdrożona, jak i wymierne korzyści, jeśli jest prawidłowo wdrożona. Więcej »
POKOLENIE „Y” W PRACY
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej badań i publikacji na temat pokolenia dwudziestoparolatków, którzy weszli w dorosłe życie w nowym stuleciu, określanych jako Pokolenie Y (lub generacja millenium). Więcej »
Koniec ery przeciętnych sprzedawców?
Tradycyjna sprzedaż często przypomina monolog. Sprzedawca zachwala swój produkt, a klient słucha. Bardziej rozwinięta forma sprzedaży, to rozmowa dwóch stron oparta na potrzebach i dostosowanych do nich rozwiązaniach. Więcej »
Po co nam rozwój? Czy inwestowanie we własne umiejętności jest potrzebne?
Własny rozwój, a więc inwestowanie w swoją edukację, progres zawodowy czy pasje, może się dziś okazać najlepszym wydatkiem, jaki kiedykolwiek poczynimy. Więcej »
BY INNI SŁUCHALI Z PODZIWEM - O prezentacjach biznesowych i wystąpieniach publicznych
Są tacy, którzy mają naturalny talent, jakiś dziwny dar. Tacy, którym zawładnięcie pełną salą (przecinaną jeszcze przed momentem szeptami nie na temat i pojedynczymi ziewnięciami) przychodzi bez wysiłku. Są jak hipnotyzerzy, jak iluzjoniści. Więcej »
Pokolenie Y. Zarządzanie generacją.
Pokolenie Y jest grupą, która coraz mocniej zaznacza się na rynku pracy. Duża jego część ukończyła studia i wkracza właśnie na swą ścieżkę zawodową. Porównywanie pokoleń jest popularnym sposobem poszukiwania metod zarządzania odpowiadających obecnym czasom. Więcej »
5 ważnych elementów, ważnych w nowej pracy
Wyobraź sobie, że jestem nowym sprzedawcą w Twojej firmie. Jestem podekscytowany, chętny i ambitny. Chcę odnieść sukces w tej pracy. Mam młodą rodzinę do wyżywienia, hipotekę do zapłaty lub mam na oku nowy samochód. Jestem zmotywowany. Więcej »
Konrad Grondek z tytułem CPIM APICS w stopniu Lead
Konrad Grondek, konsultant firmy MPM Productivity Management uzyskał tytuł CPIM Lead Instructor organizacji APICS. Jest dopiero drugim Polakiem, dziesiątym Europejczykiem, który może poszczycić się takim osiągnięciem. Więcej »
Wpływ podczas negocjacji? Wystarczy konsekwencja!
Analizując od wielu lat oczekiwania uczestników szkoleń z zakresu negocjacji czy wywierania wpływu widzę w zasadzie jedno pragnienie – poznać magiczną technikę, która załatwi wszystkie problemy.Od 10 lat tak jak zajmuję się szkoleniami w zakresie wywierania wpływu, stoję na stanowisku, że wszyscy znamy wszystkie techniki wpływu, tyle tylko, że ta wiedza jest nieświadoma. Skąd takie moje przekonanie? Więcej »
Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Istnieje wiele opinii na temat wagi cech, które są istotnymi determinantami jakości i efektów pracy handlowca. Poniżej przedstawię kilka z nich. Są one istotne w pracy handlowca. Każdy z nas na początku popełnia błędy, jeśli chcesz ich uniknąć, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Więcej »
MOTYWOWANIE BEZ PIENIĘDZY – CZY TO MOŻLIWE?
Każde działanie to koszty. Motywować bez pieniędzy bezpośrednio wręczanych … to jest możliwe. W tym przypadku, koszty jakie się ponosi związane są z jakością pracy menedżera i zakupem, jeżeli jest to potrzebne, usług i materiałów w zewnętrznych instytucjach. Jak powszechnie wiadomo, środki motywacji można podzielić na te finansowe i niefinansowe. Jedne i drugie mogą i służą również do motywowania tzw. pozapłacowego, czyli tego, które jak się okazuje jest równie ważne jak wynagrodzenie. Więcej »
KREOWANIE WŁASNEGO WIZERUNKU
„Umiejętność postępowania z ludźmi jest takim samym towarem handlowym jak cukier czy kawa. I zapłacę za te umiejętność więcej niż za jakakolwiek inną pod słońcem” John D. Rockefeller Więcej »
Trzy cele zespołu ds. Problem Solving
Firmy powołują interdyscyplinarne zespoły ds. Problem Solving, czyli rozwiązywania problemów aby rozwiązywać bieżące problemy; zapobiegać potencjalnym problemom i podejmować nowe wyzwania. Przyjrzyjmy się bliżej tym zadaniom. Więcej »
Dlaczego tracimy Klientów?
To może być szokująca lista dla Handlowców bo pokazuje że 90% sukcesu zależny od nich samych. Przeczytaj i sprawdź co warto zmienić w swojej pracy handlowca i na jakie elementy zwrócić uwagę. Więcej »
Szkolenia dofinansowane dla Firm
Stosowane przez organizację działania, procesy i programy związane z uczeniem się i szkoleniem pracowników są częścią strategii rozwoju zasobów ludzkich przedsiębiorstwa i mają na celu zapewnienie mu wykwalifikowanych, wykształconych i kompetentnych pracowników, którzy potrafią zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby tego przedsiębiorstwa. Więcej »
Jak motywować ludzi?
Pracownicy i produkt są kluczem sukcesu firmy. A jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakoś pracy i stosunek pracowników do wykonywanych zadań , a co za tym idzie efekty ich pracy w postaci zysku jest MOTYWACJA . Więcej »
Jak narzekanie wpływa na jakość naszej pracy i życia osobistego?
Zrzędzimy, narzekamy, marudzimy… cały czas, jest źle , że niedobrze, że mamy pod górkę, … , że latem jest za ciepło, a zimą pada śnieg…, że szefa mamy idiotę i mamy tyle pracy, że bokami na to wychodzi i na nic nie mamy czasu.. Narzekanie jest takie satysfakcjonujące :) - prawda? Więcej »