menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Casting na szkolenia

Zanim zdecydowałem się wykorzystać swoje doświadczenie, by dzielić się nim z innymi, przez 14 lat prowadziłem zespoły sprzedażowe. W swojej pracy stawałem często przed podobnym dylematem jak większość z menadżerów – jak wybrać dobrą i sprawdzoną firmę szkoleniową? Więcej »


Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu uczy jak zdobywać duże pieniądze

Jak prosić sponsora o milion złotych? Skąd zdobyć duże pieniądze na sztukę, edukację, ochronę zdrowia i środowiska i pomoc najuboższym? Odpowiedzi na te pytania znają fundraiserzy, czyli specjaliści od zbierania pieniędzy na cele społeczne i charytatywne. Zawód ten, wykonywany od dziesięcioleci w USA i w Zachodniej Europie, od kilku lat staje się popularny i ceniony w Polsce, bo walka z biedą i niesienie pomocy wymagają coraz większych funduszy. Dziś na poszukiwanie darczyńców nie wystarczy poświęcać kilka godzin dziennie - jest to praca wymagająca całkowitego poświęcenia, dlatego przyszedł już czas na zawodowców. W Polsce, już od czterech lat, szkoleniem fundraiserów zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Więcej »


Akademia SGS - Szkolenia

Inwestowanie w szkolenie personelu to obecnie jeden z najważniejszych trendów w zarządzaniu. Wyszkolony i świadomy swoich możliwości personel to najcenniejszy zasób firmy. Mnogość różnorodnych systemów i standardów występujących na rynku stwarza dla wielu organizacji problem w wyborze najwłaściwszych z pośród nich. Więcej »


W potrzasku motywacji

Wyobraźmy sobie taką sytuację – firma X wprowadza na rynek mocno innowacyjny produkt. Szef jej największego rywala stawia sobie za cel wykreowanie czegoś, co pobije produkt firmy X i zdobędzie światowe rynki. Pełen wiary w swoje umiejętności, wpada na rewolucyjny pomysł. Jego produkt podbija światowe rynki, ale rywale są czujni, szykują już godną odpowiedź. Nasz bohater, czując oddech konkurencji na plecach, postanawia ją wyprzedzić. Prace idą w dobrym kierunku, ale presja czasu, ewentualnych strat finansowych i depczących po piętach rywalach daje o sobie w końcu znać. Prace idą coraz wolniej, w końcu załamują się… Więcej »


Lenistwo bycia zajętym i pięć stanów działania

Wstęp do zarządzania czasem i prawdziwej produktywności Adam Namysłowski Czy warto przerywać kończenie tego, co teraz robisz? Rozproszenie uwagi prawdopodobnie nie jest twoim przyjacielem. Coś, co teraz krzyczy – zrób mnie – może za kilka chwil okazać się nie aż tak pilne lub w ogóle potrzebne. Zauważ, że zawsze coś się pojawia. Chodząc za spostrzeżeniami, że coś można czy należy zrobić, niekoniecznie dojdziesz najefektywniej do celu. Nie dać się porwać potokowi przypadkowej pracy jest sztuką bycia nie-zapracowanym. To NIE BYCIE ZAJĘTYM jest wartością. Więcej »


Prawo Parkinsona, czyli magiczne nożyczki czasu

 Jest prawdopodobne, że potrafisz dobrze wykonać zadanie zjadające normalnie 8 dni - w 4, a sprawę, na którą normalnie poświęciłbyś 8 godzin, w połowę tego czasu. Jak? I czy jakość pozostanie na właściwym poziomie?  Ponad pół wieku temu historyk i pisarz C. Northcote Parkinson, obserwując działanie biurokracji, sformułował spostrzeżenie, które stało się, obok zasady Pareto 80/20, najważniejszym narzędziem w praktyce zarządzania czasem. Więcej »


Mniej daje więcej. Dźwignia czasu i energii czyli magiczna zasada Pareto

Skąd nazwa “zasada Pareto”? Pod koniec XIX wieku Vilfredo Pareto, włoski ekonomista i socjolog, zaobserwował, że 80% majątku kontrolowane jest przez 20% społeczeństwa. Ta prosta obserwacja okazała się uniwersalna dla różnych krajów w różnych czasach. Często to, co proste okazuje się genialne. W XX wieku statystyczne odkrycia Pareto zostały odniesione do szerokiego kontekstu ludzkich działań. Wykorzystanie zasady Pareto jest dziś prawdopodobnie najistotniejszym narzędziem zarządzania czasem i sztuki produktywności. Na czym polega ta zasada? Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [następna »]