menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl » katalog » dane szczegółowe

Aktualne zmiany w Kodeksie Pracy w czasie pracy i urlopach, nowe obowiązki

Kategoria
PRAWO PRACY I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
Typ szkolenia
otwarte
Wymagania wstępne
Przesłanie zgłoszenia. Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem, po potwierdzeniu prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na konto wskazane w potwierdzeniu. Faktury zostaną przekazane uczestnikom e-mailem lub wysłane pocztą.
Program

ADRESACI SZKOLENIA

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy pracowników działów HR, prawnych, oraz kadr i płac, właścicieli firm a także zainteresowanych pracowników.

CEL SZKOLENIA

Omówienie najważniejszych kwestii wynikających z nowelizacji Kodeksu pracy, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Zmiany w Kodeksie Pracy 2023:

  • podstawa prawna,
  • ustawa nowelizująca,
  • uzasadnienie do projektu ustawy,
  • główne założenia,
  • cel nowelizacji,
  • przepisy unijne.

2. Zmiany w czasie pracy pracownika:

  • zwolnienie od pracy wskutek działania siły wyższej, w pilnych sprawach rodzinnych,
  • dokumentowanie zwolnienia,
  • zmiany w ewidencji czasu pracy,
  • praca w godzinach nadliczbowych w 2022 roku,
  • elastyczna organizacja pracy,
  • godziny nadliczbowe,
  • dobowa i tygodniowa norma czasu pracy,
  • okresy rozliczeniowe.

3. Urlopy i inne uprawnienia związane z rodzicielstwem:

  • urlop opiekuńczy,
  • opieka nad zdrowym dzieckiem do lat 14,
  • elektronizacja wniosków związanych w rodzicielstwem,
  • wydłużenie urlopu rodzicielskiego dla pracowników -ojców,
  • zmiany w urlopie ojcowskim,
  • wyliczenie podstawy wynagrodzenia chorobowego – stałe i zmienne składniki.

4. Inne zmiany w prawie pracy:

  • obowiązki pracodawcy: nowe obowiązki informacyjne pracodawcy, nowe wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym, nowelizacja definicji zakazu dyskryminacji, nowe obowiązki pracodawcy delegującego pracownika z terytorium RP,
  • zmiany w rozliczeniach podatku za 2022 roku,
  • rozliczenie trzynastki i uzupełnienie trzynastki przy podstawie wynagrodzenia chorobowego.

5. Podsumowanie szkolenia, quiz, Q/A, zakończenie szkolenia.

Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.

METODYKA

Wykład, pytania + odpowiedzi

KONTAKT Z DZIAŁEM SZKOLEŃ:
biuro@orylion.pl, szkolenia@orylion.pl;
(81) 532 62 06; 730 755 444
Godziny pracy biura Lublin: poniedziałek - piątek 8.00 - 16.00

Zapraszamy klientów do korzystania ze specjalnych rabatów nawet do 20 % są zawsze indywidualnie negocjowane
Przypominamy o rabatach przy zgłoszeniach grupowych:
- 7% rabatu przy zgłoszeniu 2 osób
- 10% rabatu przy zgłoszeniu 3 osób
PEŁNY PROGRAM SZKOLENIA NA NASZEJ STRONIE WWW.ORYLION.PL

Prowadzący
Prawnik, współwłaściciel, trener z zakresu podatków, prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Skrupulatnie śledzi najnowsze zmiany w przepisach, dzięki czemu w sposób rzetelny i wyczerpujący przekazuje swoją wiedzę i praktyczne wskazówki. Swoje zainteresowania skupia wokół podatku PIT, CIT oraz VAT, a także prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Doradza przedsiębiorcom w zakresie optymalnej formy opodatkowania.
Forma
on-line lub stacjonarnie
Czas trwania
1 dzień szkoleniowy -5 h
Termin / Lokalizacja
  1. 29.11.2024 / online 400,00 zł netto
  2. 12.12.2024 / online 400,00 zł netto
Cena
uzależniona od miejsca i terminu
Zgłoszenie
W cenę wliczono
-materiały szkoleniowe -imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia -indywidualne konsultacje z wykładowcą w trakcie szkolenia i po szkoleniu -ankieta oceniająca szkolenie -test sprawdzający wiedzę (pre i post test)
Certyfikaty
KONTAKT Z DZIAŁEM SZKOLEŃ: e-mail: biuro@orylion.pl; szkolenia@orylion.pl tel.: (81) 532 62 06; 730 755 444
Organizator
SZKOLENIA ORYLION - dane teleadresowe firmy prowadzącej szkolenie - kliknij!
  1. drukuj

Zadaj pytanie dotyczące szkolenia

Twoje dane

(*) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane do wysłania wiadomości.

Treść zapytania
Potwierdzenie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu szkolenia.com.pl

Prosimy o wpisanie znajdującego się obok kodu

token anti spam

Zapytanie trafi bezpośrednio do skrzynki pocztowej firmy szkoleniowej. szkolenia.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za termin lub brak odpowiedzi. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 48 godzin, prosimy o kontakt z nami. Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest konieczne do wysłania wiadomości. Nie jest możliwe załączanie linków. Przepisanie kodu jest zabezpieczeniem anty-spamowym.