menu Newsletter Subskrybcja Nowe szkolenia polecamy polecamy
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Archiwum artykułów

Opodatkowanie szkół niepublicznych do poprawki

Resorty edukacji i finansów chcą zliberalizować pomysł opodatkowania szkół niepublicznych. Jak? Jeśli zysk pójdzie na rozwój szkoły lub pomoc dla jej uczniów, fiskus nie upomni się o podatek. Więcej »


Nie poprzestawaj na licencjacie

Wybór uczelni (kierunku), oraz osiągane wyniki w nauce (ale także inne zajęcia zarobkowe lub organizacyjne podejmowane w okresie studiów) zaczynają nabierać coraz większego znaczenia dla przyszłej szansy i atrakcyjności zatrudnienia. Dotyczy to w głównej mierze pierwszej pracy, ale bywa także brane pod uwagę u kolejnych pracodawców, chociaż z czasem zaczynają dominować raczej osiągnięcia zawodowe. Więcej »


Magister - sekretarka

Zmiana roli, jaką sekretarka czy asystentka pełni obecnie, powoduje wzrost wymagań stawianych kandydatkom do tej pracy. Jeszcze niedawno ogłoszenie: zatrudnię sekretarkę z wyższym wykształceniem” wzbudzało śmiech, teraz – robi się coraz bardziej powszechne. Oczekuje się od nich nie tylko dobrej prezencji, uprzejmości i lojalności, ale i znajomości języków obcych, umiejętności zarządzania czasem (szefa), a także takich zdolności komunikacyjnych, które pozwolą pracownikom na kontakt z przełożonym, ale jemu zarazem nie zakłócą pracy. Więcej »


Dla zdyscyplinowanych

Zasada działania takich firm jest prosta. Uczestnik wykupuje wybrany przez siebie kurs i otrzymuje, z reguły co miesiąc, kolejne „lekcje”, czyli pomoce naukowe: podręczniki, zeszyty ćwiczeń, testy, kasety magnetofonowe, wideo. W ciągu miesiąca powinien przyswoić ten materiał tak, aby później móc przejść do nowych zagadnień. W razie wątpliwości może korzystać z pomocy swojego „opiekuna”, który odpowiada na pytania uczestników. Więcej »


Cyrograf przepisowy

Pracownicy często buntują się przeciwko takiemu związywania ich z firmą. Umowy, które muszą podpisywać przed szkoleniem, nazywają lojalkami albo cyrografami. Tymczasem, jak wynika z obserwacji firmy Training Partners, tego typu zachowanie pracodawców jest powszechne. I w pełni uzasadnione – rozporządzeniem ministerstw: pracy i edukacji. Rządowy dokument sprzed ośmiu lat stwierdza, że jeśli firma zafundowała swoim ludziom szkolenie, może oczekiwać, że przez trzy lata nie odejdą oni z pracy. A jeśli to zrobią – zwracają „nieodpracowaną” część kosztów szkolenia. Część ta wynika z prostych proporcji. Jeśli np. ktoś przepracował 2 lata, zwraca jedną trzecią kosztów (bo dwie trzecie już zdążył odpracować). Więcej »


Kurs to dopiero początek

Wielu młodych ludzi, szczególnie licealistów i studentów, zapisuje się na kilku lub kilkunastodniowe kursy mające im pomóc w radzeniu sobie z własnymi problemami: stresem, brakiem pewności siebie, zbyt wolnym przyswajaniem wiedzy ze szkoły itp. – Takie szkolenie, jeśli jest dobrze zrealizowane, może okazać się niezwykle pomocne – mówi Jan Mądry. – Trzeba jednak pamiętać, że kurs to dopiero początek. Przez kilka czy kilkanaście dni człowiek może zdobyć określony zasób wiedzy, albo podstawy nowych umiejętności. Natomiast nie da rady trwale zmienić swoich zachowań czy rozwinąć określonych cech. Więcej »


Europejski Dzień Języków

26 września 2003 r. po raz kolejny obchodzony będzie w Europie i poza nią Europejski Dzień Języków. Pod tym hasłem kryje się promocja językowej różnorodności i uczenie się języków. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] 31 [32] [33] [następna »]